News release

Aktuality a media

Page tools
Tisk Tisk
Oblíbené Oblíbené
Sdílet
 • Banner

  Tiskové zprávy

  Přehled zajímavostí a novinek
 • Banner

  Videa

  Ekologizace Liberty Ostrava a.s.
 • Banner

  Ženy

  Liberty chce zvýšit počet žen ve vedení svých podniků
 • Banner

  Sousedé

  Zpravodaj Liberty Ostrava

ikona→  Tisková zpráva ve formátu .pdf

Liberty Ostrava a.s.
Barbora Černá Dvořáková
tisková mluvčí
T + 420 595 683 390

News
News

Vánoční trhy v ostravské huti vydělaly chráněným dílnám 94 245 korun

Ostrava 30. listopadu 2018 - Huť Liberty Ostrava tento rok již podesáté pořádala vánoční trhy chráněných dílen. Celkem 10 neziskových organizací z Ostravy a okolí zde prodávalo své výrobky. Zaměstnanci ostravské huti si tak mohli koupit například vánoční ozdoby, adventní věnce i výrobky z medu a koupí přispět na pomoc potřebným. Neziskovým organizacím v regionu půjde díky prodeji produktů 94 245 korun.

„Vánoční trhy v huti už se staly tradicí. Vytvoří nám tady krásnou předvánoční náladu a my máme radost, že chráněné dílny si u nás vydělají nemalé prostředky na svou další činnost,“ říká Monika Pěnčíková, vedoucí oddělení firemní odpovědnosti a sociálních služeb v Liberty Ostrava.

Letos mohli zaměstnanci huti nakupovat u stánků 10 neziskových organizací, mezi kterými nechyběly například Charita sv. Alexandra, PRAPOS, Dlaň životu nebo Jonášův spolek. Peníze, které organizace prodejem získají, investují do dalšího rozvoje své činnosti.

„Chráněné dílny podporujeme dlouhodobě. Proto většinu organizací, které se našich trhů účastní, už naši zaměstnanci znají a těší se na jejich výrobky,“ dodala Pěnčíková.

Liberty Ostrava a.s. patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny Liberty. Ročně vyrábí více než 2 miliony tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví a strojírenství. Je největším výrobcem silničních svodidel a trubek v Česku. Kromě tuzemského trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Liberty má v Moravskoslezském kraji 6500 zaměstnanců. Průměrný měsíční výdělek v roce 2017 činil 36 646 korun. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí společnost své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Jediným akcionářem je Liberty S.A.

1

Tiskové zprávy PhDr. Barbora Černá Dvořáková, MBA - tisková mluvčí >

Zpravodaj pro sousední obce Chceme se s Vámi podělit o novinky z naší společnosti >