News release

Aktuality a media

Page tools
Tisk Tisk
Oblíbené Oblíbené
Sdílet
 • Banner

  Tiskové zprávy

  Přehled zajímavostí a novinek
 • Banner

  Videa

  Ekologizace ArcelorMittal Ostrava a.s.
 • Banner

  Ženy

  ArcelorMittal chce zvýšit počet žen ve vedení svých podniků
 • Banner

  Sousedé

  Zpravodaj ArcelorMittal Ostrava

ikona→  Tisková zpráva ve formátu .pdf

ArcelorMittal Ostrava a.s.
Barbora Černá Dvořáková
tisková mluvčí
T + 420 595 683 390

News
News

Ostravská huť zahájila výrobu ušlechtilé oceli pro větrné elektrárny

Ostrava 15. listopadu 2018 - ArcelorMittal Ostrava přidala do svého portfolia další výrobek s vysokou přidanou hodnotou. Nová jakost legované oceli pomůže huti zvýšit konkurenceschopnost na mezinárodním trhu. Nová ocel se používá zejména ve strojírenství, například pro výrobu součástí větrných elektráren.

„Tato nová jakost s vysokým obsahem chromu a niklu je nejvíce legovaná ocel, jakou jsme kdy vyrobili. Díky svým mechanickým vlastnostem je vhodná zejména pro strojírenství,“ uvedl ředitel ocelárny ArcelorMittal Ostrava František Kubiczek.

Na vývoji a zavedení nové oceli do výroby pracovali specialisté z výzkumu, ocelárny a laboratoří huti přibližně 6 měsíců. Na materiálových výpočtech se podílela také Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava. Zkušební výrobu pak huť zahájila na počátku letošního roku. Od té doby dodala zákazníkům, kteří ji dále zpracovávají do podoby finálního výrobku, už stovky tun.

Ocel je určena pro výrobu strojních součástí s cementovaným povrchem. Po tepelném zpracování dosahují součásti vysoké povrchové tvrdosti, kdežto jejich jádro zůstává houževnaté. Proto je ocel vhodná pro dynamicky namáhané součásti.

„Tuto ocel dodáváme v podobě kruhových sochorů zejména do kováren v Itálii, kde se z ní vykovají speciální ocelové prstence o průměru až dvou metrů. Z nich se pak vyrábějí cementovaná ozubená kola, která nacházejí uplatnění především ve větrných elektrárnách,“ vysvětlil Zdeněk Vašek z oddělení prodeje.

ArcelorMittal Ostrava a.s. patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Ročně vyrábí více než 2 miliony tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví a strojírenství. Je největším výrobcem silničních svodidel a trubek v Česku. Kromě tuzemského trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. ArcelorMittal Ostrava a její dceřiné společnosti mají téměř 7000 zaměstnanců. Průměrný měsíční výdělek v roce 2017 činil 36 646 korun. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí společnost své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Jediným akcionářem je ArcelorMittal S.A.

1

1

Tiskové zprávy Barbora Černá Dvořáková - tisková mluvčí >

Zpravodaj pro sousední obce Chceme se s Vámi podělit o novinky z naší společnosti >