Tiskové zprávy

Aktuality a media

Page tools
Tisk Tisk
Oblíbené Oblíbené
Sdílet
 • Banner

  Tiskové zprávy

  Přehled zajímavostí a novinek
 • Banner

  Videa

  Ekologizace ArcelorMittal Ostrava a.s.
 • Banner

  Ženy

  ArcelorMittal chce zvýšit počet žen ve vedení svých podniků
 • Banner

  Sousedé

  Zpravodaj ArcelorMittal Ostrava

ikona→  Tisková zpráva ve formátu .pdf

ArcelorMittal Ostrava a.s.
Barbora Černá Dvořáková
tisková mluvčí
T + 420 595 683 390
M + 420 606 774 346

News
News

Zaměstnanci ArcelorMittal Ostrava uspořili loni firmě prostřednictvím zlepšovacích návrhů 66 milionů korun

Ostrava 20. ledna 2017 – Za loňský rok představili zaměstnanci ArcelorMittal Ostrava celkem 285 zlepšovacích nápadů. 239 z nich bylo přijato k realizaci a 84 už se úspěšně uvedlo do praxe. Realizované „zlepšováky“ přinesly huti úsporu ve výši 66 milionů korun a zlepšovatelé si za své nápady rozdělili téměř 1,2 milionu korun. Kromě zlepšovacích nápadů přispěli zaměstnanci více než stovkou drobných zlepšení. Jako mimořádnou odměnu navíc nejlepší zlepšovatel z každého závodu získá zážitkový dárek.

„Se zlepšovacím návrhem může přijít každý zaměstnanec huti. Návrhy zlepšují bezpečnost, snižují vliv na životní prostředí, redukují výrobní náklady, zefektivňují výrobu či šetří energie. Od roku 2003, kdy zlepšovací návrhy evidujeme, už zaměstnanci přišli téměř se dvěma a půl tisíci návrhů, z nichž se přibližně tři čtvrtiny uvedly do praxe,“ říká Kateřina Roučková, která má zlepšovací nápady v ArcelorMittal Ostrava na starosti.

Autoři přijatých nápadů byli jako každý rok podle výše úspory a významu zlepšení finančně odměněni. Nejlepší zlepšovatel z každého závodu navíc získá další odměnu v podobě zážitkového dárku. K loni odměněným návrhům patří například zvýšení účinnosti chlazení vysokých pecí změnou v systému chlazení, což přineslo nezanedbatelnou úsporu elektrické energie, nebo prodloužení životnosti kolejiště hasicího vozu na koksovně změnou ukotvení kolejiště k základům v zemi.

Jedním z pravidelných zlepšovatelů je například Michael Bouček, specialista plánování a přípravy oprav vysokých pecí, který v loňském roce představil nápad úspory při opravě dmyšné soupravy vysoké pece č. 2. „Při práci v provozu člověk přijde na spoustu možností, jak zvýšit životnost a spolehlivost zařízení, zjednodušit některé činnosti nebo zlepšit bezpečnost. Chce to jen nápad promyslet, aby se mohl co nejjednodušeji uvést do praxe,“ vysvětluje Michael Bouček.

V loňském roce bodovali zaměstnanci i s drobnými zlepšeními. Jejich hlavním smyslem je snížit administrativní zátěž, zrychlit schvalovací procesy nebo jednoduchým způsobem snížit pracnost konkrétního úkonu. Za drobné nápady, kterých bylo celkem 110, rozdělila ArcelorMittal Ostrava svým zaměstnancům 200 tisíc korun, přičemž za jedno drobné zlepšení může pracovník získat až 10 tisíc korun. Jedno z oceněných drobných zlepšení se týkalo například způsobu legování na ocelárně, díky němuž se také uspoří používaný materiál.

ArcelorMittal Ostrava a.s. patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Ročně vyrábí 2 miliony tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví a strojírenství. Je největším výrobcem silničních svodidel a jediným výrobcem transformátorových plechů v Česku. Kromě tuzemského trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. ArcelorMittal Ostrava a její dceřiné společnosti mají 7 250 zaměstnanců. Průměrný výdělek v roce 2015 činil 34 615 korun. Díky nadstandardní ekologizaci dokončené v roce 2015 vyrábí společnost surové železo i ocelové výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Aby ještě více přispívala k trvale udržitelnému rozvoji, určila si 10 konkrétních ukazatelů a s nimi spojené cíle, na jejichž plnění dohlíží nejvyšší vedení firmy. Jediným akcionářem je ArcelorMittal S.A.

Tiskové zprávy Barbora Černá Dvořáková - tisková mluvčí >

Zpravodaj pro sousední obce Chceme se s Vámi podělit o novinky z naší společnosti >