News release

Aktuality a media

Page tools
Tisk Tisk
Oblíbené Oblíbené
Sdílet
 • Banner

  Tiskové zprávy

  Přehled zajímavostí a novinek
 • Banner

  Videa

  Ekologizace ArcelorMittal Ostrava a.s.
 • Banner

  Ženy

  ArcelorMittal chce zvýšit počet žen ve vedení svých podniků
 • Banner

  Sousedé

  Zpravodaj ArcelorMittal Ostrava

ikona→  Tisková zpráva ve formátu .pdf

ArcelorMittal Ostrava a.s.
Barbora Černá Dvořáková
tisková mluvčí
T + 420 595 683 390

News
News

Nová technologie ve frýdecko-místeckých válcovnách plechu ArcelorMittal Ostrava umožní výrobu nových produktů a zvýší konkurenceschopnost

Ostrava 1. listopadu 2017 - Ve Válcovnách plechu Frýdek - Místek huti ArcelorMittal Ostrava proběhla v těchto dnech poslední zkouška nové technologie pro laserovou úpravu orientovaných plechů. Zařízení za více než 65 milionů korun umožní výrobu nových produktů s vysokou přidanou hodnotou a zvýší konkurenceschopnost podniku.

„Zařízení nám umožní vyrábět nové výrobky s vyšší přidanou hodnotou. Zvýší tak naši konkurenceschopnost na trhu křemíkových plechů pro elektrotechniku. Nyní budeme moci našim zákazníkům nabídnout produkt s nižšími wattovými ztrátami, který zvýší kvalitu a sníží spotřebu transformátorů,“ uvedl Ivo Chmelík, ředitel závodu Válcovny plechu Frýdek - Místek ArcelorMittal Ostrava.

Pomocí laserové technologie vyrábějí nyní válcovny nové jakosti elektrotechnických plechů a pásů, které se používají k výrobě transformátorů. Instalace nové technologie do stávající výrobní linky byla unikátní, probíhala totiž za plného provozu.

„Díky skvělému technickému řešení a spolupráci se špičkovými firmami se vše povedlo za plného provozu a od doby podepsání kontraktu k dokončení investice uběhlo méně než devět měsíců,“ dodal Chmelík.

ArcelorMittal Ostrava a.s. patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Ročně vyrábí více než 2 miliony tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví a strojírenství. Je největším výrobcem silničních svodidel a jediným výrobcem transformátorových plechů v Česku. Kromě tuzemského trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. ArcelorMittal Ostrava a její dceřiné společnosti mají více než 7000 zaměstnanců. Průměrný výdělek v roce 2016 činil 35 104 korun. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí společnost své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Aby ještě více přispívala k trvale udržitelnému rozvoji, určila si 10 ukazatelů a s nimi spojené cíle, na jejichž plnění dohlíží nejvyšší vedení firmy. Jediným akcionářem je ArcelorMittal S.A.

1

1

Tiskové zprávy Barbora Černá Dvořáková - tisková mluvčí >

Zpravodaj pro sousední obce Chceme se s Vámi podělit o novinky z naší společnosti >