Podporujeme - Životní prostředí

Firemní odpovědnost

Page tools
Tisk Tisk
Oblíbené Oblíbené
Sdílet
 • Banner

  Dobrovolnictví

  Zaměstnanci naší společnosti mají možnost využít jednoho plně hrazeného pracovního dne k pomoci neziskovým organizacím. Dobrovolnictví
 • Banner

  Minigranty

  Zaměstnanci mají možnost zažádat o finanční dar, který bude určen na podporu neziskové organizace. Minigranty
 • Banner

  Zaměstnanci

  Společnost považuje zaměstnance za svůj nejcennější kapitál, který se významně podílí jak na hospodářských výsledcích, tak na budování dobrého jména a značky ArcelorMittal v regionuZaměstnanci
 • Banner

  Ekologie

  Z důvodu zajištění stabilních výsledků ve všech provozech skupiny byla v červenci 2007 zavedena celoskupinová environmentální politika. Ekologie

Životní prostředí

Ekologie je naše priorita

Jednou z našich hlavních priorit je péče o životní prostředí. Jsme si plně vědomi toho, že příroda je nedílnou součástí našeho okolí. Do ekologie jsme od roku 2003 investovali čtyři miliardy Kč. Neustále modernizujeme naše stroje v souladu s ekologickými parametry, Investujeme do nejlepších dostupných technologií - abychom maximálně eliminovali jakékoliv negativní vlivy vůči přírodě.

Odprášeno

ODPRÁŠENO ZA MILIARDU!!!

Naším dosud největším jednorázovým projektem z hlediska ekologizace společnosti byla instalace nejmodernějšího filtru na světě za jednu miliardu korun! Tento filtr je schopen snížit emise prachových částic až o 70 %, což představuje snížení emisí v aglomeracích o stovky tun. Filtr zachycuje všechny prachové částice (PM 1, PM 2,5 a PM 10) se stejnou účinností 99,9 %. Proti dřívějšímu filtru zachytí až o 60 % více oxidu siřičitého a stejné množství dioxinů. Instalace nového filtru nemá vliv pouze na zkvalitnění ekologických podmínek, ale také například na hlučnost, která je nyní snížena o celých 15 %.

Čistíme plochy v areálu

Pečlivě čistíme plochy v celém areálu naší společnosti. V roce 2011 jsme v areálu společnosti sesbírali celkem 331,84 tun nečistot (uličních smetků).

Čistíme plochy v areálu

Jarní úklid s Mývalem

V roce 2009 jsme věnovali městským obvodům Slezská Ostrava, Radvanice a Bartovice čisticí vůz Mýval, který má na starosti čistotu ulic v těchto městských částech. Od doby zakoupení je Mýval maximálně vytížený a to nám činí nesmírnou radost (a nejen nám). V roce 2011 jsme částkou 350 tisíc korun uhradili kompletní vyčištění obvodů od polétavého prachu. Náš závazek přispívat na čištění komunikací až do roku 2015 je zakotven i v Dobrovolné dohodě s Ministerstvem životního prostředí ČR.

Jarní úklid s Mývalem

Kdo je Mýval?

Čisticí vůz s přezdívkou “Mýval” je Mercedes Benz Scarab v ceně téměř 5 milionů korun! Vůz byl věnován v únoru 2009 městským obvodům Slezská Ostrava, Radvanice a Bartovice. Jméno vzniklo díky soutěži dětí ze základních škol - vymyslela jej žákyně 3. B ze ZŠ Vrchlického v Radvanicích. ArcelorMittal Ostrava věnoval na jeho provoz 350 tisíc korun a rovněž zaplatil pohonné hmoty pro jeho pomoc při povodních, kdy v postižených obcích čistil komunikace od bahna.

Odstraňujeme staré ekologické zátěže

Ministerstvo financí ČR uzavřelo v srpnu s firmou TALPA, spol. s r.o. smlouvu o odstranění staré ekologické zátěže ve třech vybraných lokalitách (ArcelorMittal Ostrava a ArcelorMittal Tubular Products Ostrava). Náklady na odstranění ve výši 5,8 mil. Kč uhradí na základě uzavřené smlouvy Ministerstvo financí ČR. Podle smlouvy bude sanace ukončena do srpna 2012. Sanace umožní využít tyto lokality pro další investiční činnost.

Ekologické teplo

Díky sousedství s ArcelorMittal Ostrava má zhruba 500 domácností města Vratimov ekologické teplo z huti. Tepla tak využije téměř 7000 obyvatel. Roční dodávka tepla do města Vratimov je přibližně 35 000 GJ. Osmdesát procent tepla vzniká ze spalinových kotlů na středojemné válcovně, zbylých dvacet procent vzniká z teplárny AMEO, a to především v zimním období. A jaká z toho plyne výhoda pro město? Díky dodávkám tepla z huti se ve městě odstavily všechny lokální kotelny na pevná paliva pro vytápění bytů.

Zelená linka

Veškeré dotazy ohledně životního prostředí můžete směřovat na naši bezplatnou zelenou linku, které je k dispozici nepřetržitě celých 24 hodin.

Zelená linka: 800 100 648

Tiskové zprávy Barbora Černá Dvořáková - tisková mluvčí >

Zpravodaj pro sousední obce Chceme se s Vámi podělit o novinky z naší společnosti >