Podporujeme - Zdraví a bezpečnost

Firemní odpovědnost

Page tools
Tisk Tisk
Oblíbené Oblíbené
Sdílet
 • Banner

  Dobrovolnictví

  Zaměstnanci naší společnosti mají možnost využít jednoho plně hrazeného pracovního dne k pomoci neziskovým organizacím. Dobrovolnictví
 • Banner

  Minigranty

  Zaměstnanci mají možnost zažádat o finanční dar, který bude určen na podporu neziskové organizace. Minigranty
 • Banner

  Zaměstnanci

  Společnost považuje zaměstnance za svůj nejcennější kapitál, který se významně podílí jak na hospodářských výsledcích, tak na budování dobrého jména a značky ArcelorMittal v regionuZaměstnanci
 • Banner

  Ekologie

  Z důvodu zajištění stabilních výsledků ve všech provozech skupiny byla v červenci 2007 zavedena celoskupinová environmentální politika. Ekologie

Zdraví a bezpečnost

Jsme velice rádi, že se nám stále více daří rozvíjet partnerství s neziskovými organizacemi i okolními komunitami. Uvědomujeme si, že podpora sociálních mechanismů je velice důležitá. Naším cílem je podporovat místní komunity tak, aby mohly rozvíjet své schopnosti a talent a převzít svou budoucnost do vlastních rukou.

Být zdravý je základní právo každé lidské bytosti. ArcelorMittal Ostrava podporuje projekty, které přispívají ke zlepšení podmínek zdravotní péče a především k eliminaci zdravotních rizik.

Kurzy jógy pro zaměstnance

Spolupráce s Charitou Ostrava

Charitě Ostrava jsme v únoru pomohli realizovat benefiční koncert, jehož celý výtěžek byl využit na rekonstrukci Charitního domu sv. Benedikta Labre v Ostravě-Vítkovicích. V něm ostravská charita provozuje nízkoprahové denní centrum pro lidi bez domova a také zimní noclehárnu v době silných mrazů. Další podporu přímo v tomto charitním středisku následně poskytli dobrovolníci z řad našich zaměstnanců, kteří pomáhali při samotné rekonstrukci. Dobrovolníci ze společnosti ArcelorMittal pomáhají v zařízeních ostravské charity pravidelně již od roku 2008.

Panenka Kiwanis

Jsme dlouholetým partnerem Kiwanis Klubu Ostrava. Prioritou tohoto občanského sdružení je pomoc osamělým a nemocným dětem v dětských odděleních nemocnic. Jeho hlavním projektem je malá látková panenka Kiwanis, kterou pro děti vyrábějí vězni z ostravské věznice. Ti tak díky výrobě panenky mohou část dne vyplnit smysluplnou činností. Děti přicházející do nemocnice hned při příjmu dostanou panenku – kamaráda. Panenku si mohou vymalovat, pojmenovat a provází je po celou dobu pobytu v nemocnici. Dětem zpříjemní jejich pobyt v nemocnici a je zároveň pomocníkem při komunikaci lékaře s dítětem. Ročně je takto do dětských oddělení nemocnic v moravskoslezském regionu předáno až 20 000 panenek Kiwanis.

Evropské dny handicapu

Podpořili jsme 19. ročník Evropských dnů handicapu v Ostravě. Týdenní program tohoto mezinárodního projektu byl opět zaměřen na spolupráci a výměnu zkušeností našich a zahraničních odborníků v oblasti pomoci osobám s handicapem a při integraci postižených do společnosti. Tradičním vyvrcholením byl slavnostní večer, na kterém Asociace TRIGON udělila už pošesté prestižní ocenění Křišťálový kamínek. „Naším záměrem je především vyzdvihnout mimořádné aktivity lidí s handicapem a také poděkovat těm, kteří problematice lidí s postižením věnují čas, energii i kus svého života. U příležitosti Evropského roku dobrovolných činností na podporu aktivního občanství jsme ocenili také dobrovolné činnosti jednotlivců a firem,“ říká ředitelka EDH Olga Rosenbergerová.

Dárcovství krve

Dlouhodobě podporujeme bezplatné dárcovství krve a spolupracujeme s Krevním centrem Fakultní nemocnice v Ostravě. Každý rok v říjnu pořádáme akci 100 minut pro život, během níž propagujeme bezplatné dárcovství krve. 100 minut je totiž čas, který stráví člověk darováním krve včetně všech administrativních procedur. Není to mnoho času, a přitom může přispět k záchraně lidského života. Bezpříspěvkové dárcovství krve podporujeme dlouhodobě. Krevnímu centru v Ostravě-Porubě jsme v minulosti darovali například plazmové televize, dvě speciální křesla pro odběr krve a vloni jsme v rámci Regiograntů vybavili čekárnu pro dárce krve klimatizační jednotkou. „Jsem moc ráda, že naše firma podporuje dárcovství krve. Většinou chodím sama, ale znám mnoho lidí z práce, kteří také chodí darovat pravidelně. Z našeho kolektivu jsme už tři, kteří jsme dosáhli 160 odběrů, a v současnosti se blížíme k 200 odběrům,“ říká Jitka Šablaturová, brusička na soustružně válců ArcelorMittal Engineering Products Ostrava.

Český červený kříž v Ostravě

Dlouhodobě spolupracujeme s Českým červeným křížem v Ostravě. V loňském roce jsme financovali vybavení sanitního vozu – defibrilátor a tlakoměr. V rámci projektu Regiogranty od nás vloni Červený kříž získal také celotělový trenažer první pomoci. Členové Českého Červeného kříže pravidelně poskytují odborná školení s praktickým výcvikem pro naše zaměstnance i manažery, od roku 2011 dokonce i v angličtině.

Oslavili jsme Světový den dárců krve

V posledních letech jsme do ulic Ostravy vyslali hlídky červených a bílých krvinek. V rámci červnových oslav Světového dne dárců krve krvinky lidem rozdávaly dárky a letáčky s informacemi o dárcovství krve. Ten, kdo u sebe měl průkaz dárce krve, dostal jako odměnu vstupenku do multikina. „Velmi si této iniciativy hutníků vážíme. Každoročně ubude v České republice zhruba 10 tisíc dárců. Dnes už u nás chybí více než sto tisíc bezpříspěvkových dárců krve, proto je důležité připomínat lidem, že bez jejich pomoci se neobejdeme. Věříme, že krvinky v ulicích by mohly být pro někoho dalšího impulsem k darování krve,“ říká Naděžda Kalužová z Krevního centra.

Školení první pomoci

Tiskové zprávy Barbora Černá Dvořáková - tisková mluvčí >

Zpravodaj pro sousední obce Chceme se s Vámi podělit o novinky z naší společnosti >