Odprášení

Firemní odpovědnost

Page tools
Tisk Tisk
Oblíbené Oblíbené
Sdílet
 • Banner

  Dobrovolnictví

  Zaměstnanci naší společnosti mají možnost využít jednoho plně hrazeného pracovního dne k pomoci neziskovým organizacím. Dobrovolnictví
 • Banner

  Minigranty

  Zaměstnanci mají možnost zažádat o finanční dar, který bude určen na podporu neziskové organizace. Minigranty
 • Banner

  Zaměstnanci

  Společnost považuje zaměstnance za svůj nejcennější kapitál, který se významně podílí jak na hospodářských výsledcích, tak na budování dobrého jména a značky ArcelorMittal v regionuZaměstnanci
 • Banner

  Ekologie

  Z důvodu zajištění stabilních výsledků ve všech provozech skupiny byla v červenci 2007 zavedena celoskupinová environmentální politika. Ekologie

Nejlepší odprašovací technologie pro hutní provozy

Na provozy instalujeme nejmodernější odprašovací technologie na světě. Pro hutní provozy jsou to tkaninové filtry, které zachytí i ty nejmenší prachové částice včetně benzo(a)pyrenu a dioxinů. Jako nejlepší řešení je uvádí EU, která je považuje za nejlepší dostupnou techniku (BAT).

Spaliny z provozů jsou odsávány do tkaninového filtru, kde prochází desetitisíci tkaninových hadic, na které se zachycují prachové částice všech velikostí. Zaprášené hadice jsou pravidelně čištěny proudem vzduchu a vyfouknutý prach dopravován do zásobníku. Komínem tak odchází kouř zbavený prachových nečistot.

V huti se do konce roku 2015 postaví hned několik nových tkaninových filtrů. Nejvýznamnější z nich je tkaninový filtr pro dva spékací pásy na jižní části aglomerace. Vyjde na 365 milionů korun a zachytí téměř 100 tun prachu ročně! Zbylé tři spékací pásy na severní části aglomerace už tkaninový filtr odprašuje od roku 2011. Stál jednu miliardu korun a snížil emise prachu o 270 tun ročně.

Zahájení provozu filtru

Zahájení provozu filtru přilákalo v říjnu 2011 mnoho významných hostů. Nescházel ani ministr životního prostředí Tomáš Chalupa nebo slovinský eurokomisař pro životní prostředí Janez Potočnik.

Speciální hadice

Prachové částice se zachycují na speciálních hadicích. Tkaninový filtr jich má 44 tisíc.

Jak vypadá filtr zblízka? Podívejte se na 3D model. Slavnostní odhalení filtru proběhlo pod heslem "Dárek pro ostravu"..

Filtry

Každý ze tří aglomeračních pásů má svůj filtr.

Tiskové zprávy Barbora Černá Dvořáková - tisková mluvčí >

Zpravodaj pro sousední obce Chceme se s Vámi podělit o novinky z naší společnosti >